Kõrgsurvepihustid

Kõrgsurvepihustid


Kõrgsurvepihustid on pihustid, mille pihustusmuster on alati punkt, mis tähendab seda, et pihustusnurk on alati 0°. Kuigi kõikide jugapihustite tööpõhimõte on üks, on saadaval mitmeid erinevate konstruktsioonidega mudeleid, mis annavad võimaluse kõrgsurvepihustite kasutamiseks erinevates rakendustes

Jugapihusteid kasutatakse tavaliselt erinevates pesu- ja lõikerakendustes. Tänu punktikujulisele pihustusmustrile on nende pihustite löögijõud kõige suurem. Väikesele alale juhitud vedeliku kogus tagab efektiivse pesu, kuid kuna moodustunud pihustusala on väga väike, siis kasutades jugapihusteid pesulahendustes, peab olema korraldatud pihusti või pestav eseme liikumine. Pihustus torudes tekib liikumine torude võnkumisel, kuid paagipesurites keerlevad kõrgsurvepihustid vedeliku või mootori jõul.

 

Materjalid

Kõrgsurvepihustite tootmisel on kasutatud erinevaid materjale, mille valik tuleneb pihusti kasutamise eesmärgist. Madalasurvepesurites kasutatakse üleni metallist pihusteid, mis on tehtud roostevabast terasest. Kõrgsurvepesurites ja muudes väljakutseid esitavates kohtades on pihustite korpuse valmistamisel kasutatud roostevaba terast, kuid düüsiotsa puhul on kasutatud vastupidavamaid materjale, nt. volframit, rubiine või safiire.

 

Paberitööstuse servalõikus ja kõrgsurvepihustid

Kõrgsurvepihustid on laialdast rakendust leidnud paberitööstuses. Kasutatakse kõrgsurvel töötavat kõrgsurvepihustit, mille korpus on valmistatud roostevaba terasest ning düüsiots rubiinist. Taolise kõrgsurvepihustiga pestakse kuivatuskangast või pressvilti. Kõige enam on kasutatud kõrgsurvepihustid, mille ava suurused on 0,9 ja 1,0mm.

Veel rakendatakse jugapihusteid paberi- ja kartongitööstuses paberilehe servade lõikamisel, mida tehakse traatotsaga vahetult enne pressi. Paberi lõikamiseks kasutatavat kõrgsurvepihustit nimetatakse servalõikuriks, mis on tavaliselt varustatud rubiinist otsikuga, kus on vastavalt kasutusele kõrvuti üks, kaks või koguni kolm pihustusava. Rubiini alternatiivina kasutatakse ka erinevaid metallisulameid, nt. volframkarbamiid. Servalõikurite joaavade suurused jäävad tavaliselt 0,2-1,5mm vahele.

Lisavarustusena pakume servalõikurite kõrvale erinevaid filterlahendusi, et vältida pihusti ummistumist. Servalõikurid on kasutusel ka paberi ja kartongi diagonaallõikurites.

Lisainformatsiooni kõrgsurvepihustite kohta küsige AS Projecta Balti müügiesindajalt.

 

There are no products matching the selection.