Täiskoonusdüüsid

Täiskoonusdüüs


Täiskoonusdüüside pihustusmuster on ümar pall. Tilgad jagunevad suhteliselt ühtlaselt üle kogu pihustatava ala, kogunedes veidi rohkem ringi sissepoole kui et välisserva. Tähelepanu tuleb juhtida sellele, et koonuseline pilt püsib ühtlasena vaid teatud aja ning mida kaugemale tilgad pihustist lendlevad, seda ebaühtlasem on ka nende jaotumine. Seda eriti kui on tegu madalavooga täiskoonuspihusti, mille tilgad võivad kanduda edasi õhuvooludega, sest tilgasuurus on väike, moodustades veeudu.

 

Täiskoonusdüüside tüübid:

Täiskoonusdüüsidel on neli põhimudelit:

  • Telg- e. aksiaalkoonusdüüsid: mudelid CW, NC, MP, MPL, NCS, NCK ja WL
  • Puutujasuunaline e. tangentsiaaldüüs: mudel WTZ
  • Spiraalne düüs: mudelid TF, TFXP, ST ja STXP
  • Pneumaatiline täiskoonusdüüs: mudelid XAAD, XAER, XAPR ja XASR

Pihustusnurgad, pihustuskogused ja materjalid

Täiskoonusdüüse on saadaval mitut eri varianti, nii on võimalik neid sobitada erinevate rakenduste tarbeks.

Väikseimad pihustusnurgad, mida täiskoonusdüüside puhul pakutakse on 15° ja 30° ning tavaliselt kasutatakse neid kohtades, kus vajatakse kokkupõrkejõudu. Suurema veetilga tõttu sobivad need täiskoonusdüüsid ka puhastusseadmetele. Kõige tavalisem pihustusnurk on aga 60 - 90°, mida pakutakse nii aksiaal- kui ka tangentsiaalmudelina. Kõige laiem pihustusnurk, mida on võimalik saada aksiaalse ja tangentsiaalse täiskoonuspihustiga on umbes 120° .

Spiraalne täiskoonusdüüse on samuti saadaval erinevate mudelitena. Pihustusnurgad on 60°, 90°, 120°, 150° ja 170°.

Täiskoonusdüüside pritsimiskogused algavad alla 1L/min, pihustid on tavaliselt keermestatud ning pihustustulemuseks võib olla peen udu. Keerme suurus on tavaliselt 1/8", kuid kõige suuremad keermed on isegi 6".

Suurimad täiskoonusdüüsid on tavaliselt äärikkinnitusega, mille suurus võib olla isegi 12". Pihustuskogused ulatuvad sellisel juhul juba kümnete kuupmeetriteni minutis, rõhk seejuures 1bar.

Nagu kõiki teisi pihusteid, nii ka täiskoonusdüüse, on saadaval eri materjalidest. Tavaliselt on kasutatud messingit, roostevaba terast, aga ka plastikut (PTFE, PVDF, polüpropüleen). Vajadusel pakume ka erimaterjalidest, nt. Stellite 6 või Duplex teras, valmistatud pihusteid.

 

Täiskoonusdüüside rakendamine:

  • Gaasipesu ja -jahutus
  • Vahueemaldus
  • Tuletõrje
  • Tolmutõrje
  • Niisutamine

There are no products matching the selection.