Udupihustid

Udupihustid


Hüdraulilistest pihustitest on kõige väiksema suurusega tilku võimelised tekitama udupihustid. Sellepärast kasutatakse neid rakendustes, kus on oluline just väike tilga suurus, kuid ei soovita kasutada suruõhku vedeliku pihustamiseks. Udupihusti otsik on tavaliselt avatudkoonus, kuid praktikas muutub see täiskoonuseliseks udupilveks, mille piisad kanduvad laiali õhuvooluga. Pea olematu tilga suurus on ka põhjus miks udupihusteid kasutatakse peamiselt siseruumides, või vastasel juhul toimub pihustamine pihustatava eseme lähedal. Udupihustid leiavad laialdast kasutust niisutus-, 

 

Udupihustite tüübid:

Hüdraulilisi udupihusteid on turul kolme eri liiki. 

  • Kõige tavalisema udupihusti puhul surutakse vedelik läbi väikese düüsiava, mille käigus nihkejõud hajutab vedeliku väikesteks osadeks.
  • Teine, kuid mitte nii sageli kasutatud udupihusti tööpõhimõte tugineb kokkupõrkele, mil vedelik juhitakse tavaliselt vastu konksukujulist metallosa ning tänus sellele muutub see õrnaks uduks.
  • Kolmas mudel on originaal Bete spiraalpihustil põhinev mudel, kus peale seda kui vedelik on väljutatud läbi peenikese düüsiava, põrkub see veel spiraalsele piklikule detailile, mille tulemusena tekib udu.
     

Tilga suurus udupihustites

Udupihustite poolt tekitatud udu kutsutakse tilgasuuruse järgi järgnevate nimetustega:

  • Kuivudu: tilgasuurus on keskmiselt 10-20 mikronit
  • Märgudu: tilgasuurus on keskmiselt 20-30 mikronit
  • Udu: tilgasuurus keskmiselt 30-60 mikronit

Kui keskmine tilgasuurus on üle 60 mikroni, siis ei nimetata udupihusti poolt tekitatud udu enam uduks vaid duššiks. Udupihustiga tekkinud tilga suurust, nagu ka kõikide teiste pihustimudelite puhul, mõjutab pihustatava vedeliku rõhk. Mida suurem on vedeliku rõhk, seda väiksem on tekkinud tilk. Samuti mõjutab tilga suurust järsk rõhu muutus pihustis, kuid pihusti voolurõhu muutumisel praktiliselt puuduvad tagajärjed. Kui pihustilt nõutakse nii suurt voolukogust kui ka väikest tilgasuurust, on soovitav valida difuusor.

There are no products matching the selection.